Емульсол / МОР для токарних верстатів

Ємкість, л: 1 Застосування: універсальні верстати
86.32грн.
Наявність: 29
Ємкість, л: 1 Застосування: верстати з ЧПК
134.46грн.
Наявність: 12
Ємкість, л: 5 Застосування: універсальні верстати
431.19грн.
Наявність: 14
Ємкість, л: 5 Застосування: верстати з ЧПК
673.13грн.
Наявність: 16
Ємкість, л: 10 Застосування: універсальні верстати
861.96грн.
Наявність: 17
Ємкість, л: 10 Застосування: верстати з ЧПК
1 345.85грн.
Наявність: 12
Ємкість, л: 200 Застосування: універсальні верстати
17 238.27грн.
Наявність: 9
Застосування: верстати з ЧПК
26 918.98грн.
Наявність: 9


Важливість мастило-охолоджувальних рідин в металообробці

 

Мастило-охолоджуючі рідини є важливою частиною механічної обробки, включаючи шліфування, фрезерування та токарну обробку. Вони допомагають продовжити термін служби інструменту та забезпечують покращену якість поверхні оброблюваних деталей. Розуміння ролі та типів охолоджуючої рідини допоможе вам вибрати охолоджувальну рідину, що підходить для вашої машини та операції. Правильно підтримуючи рівні концентрації охолоджувальної рідини, ви продовжуєте термін служби не тільки охолоджуючої рідини, але й своїх інструментів та верстата.


Яка роль рідин, що охолоджують процес обробки на верстаті?

Найважливіші функції охолоджуючої рідини в процесі механічної обробки включають:

- Зменшення та видалення накопичення тепла в зоні різання та заготівлі

- Забезпечує мастило для зменшення тертя між інструментом та видаленням стружки.

- Змиває стружку та дрібні абразивні частинки з робочої зони

- Захищає від корозії


Тип обробки та оброблювані матеріали визначають тип використовуваної охолоджувальної рідини, а також необхідний баланс охолодження та мастила. Змінюючи співвідношення змішування або концентрацію рідини, що охолоджує, ви отримуєте інший баланс охолодження і мастила. Більш бідна суміш забезпечує краще охолодження, а концентрована суміш дає більше мастила.
Типи охолоджувальних рідин

Охолоджувальні рідини згруповані в чотири основні категорії та мають безліч різних складів. Вибір охолоджуючої рідини повинен ґрунтуватися на загальній продуктивності, яку вона забезпечує, залежно від галузі застосування та матеріалів, що використовуються.

Розчинні олії: найпоширеніші з усіх водорозчинних мастильно-охолоджуючих рідин та відмінний варіант для механічної обробки загального призначення. Недоліком є ​​те, що вони схильні до мікробіологічного зростання грибків та бактерій, якщо масляний піддон охолоджувальної рідини не обслуговується належним чином.

Синтетичні рідини: ці типи рідин, як правило, є найчистішими з усіх мастильно-охолоджуючих рідин, оскільки вони не містять мінеральної олії і не пропускають сторонню олію. Однак вони забезпечують найменше мастило.

Напівсинтетичні рідини: вважається кращим з обох світів, вони містять менше олії, ніж рідини на основі емульсії, мають менш смердючий запах і зберігають майже ті ж змащувальні властивості. Це робить їх застосовними для ширшого діапазону обробки.

Прості олії: вони не змішуються з водою і мають склад на основі мінеральної або нафтової олії та містять мастильні матеріали, такі як рослинні олії, жири та складні ефіри. Вони забезпечують найкраще мастило, але мають найгірші властивості охолодження.


Як працюють системи охолодження токарних верстатів

У процесі обробки охолоджувальна суміш заливають робочу зону. Цей процес також змиває стружку та частинки з робочої зони. Охолодна рідина збирається в піддоні в нижній частині машини. Охолодна рідина відкачується з піддону і повертається до робочої зони.

Необхідно контролювати, обслуговувати та регулювати як центральні, так і окремі системи охолодження машини. На жаль, у невеликих системах СОЖ, як правило, використовується менш ефективне обладнання для фільтрації та відділення олії в порівнянні з центральними системами. Невеликі системи також схильні до більш швидких змін і більших коливань рівня конкреції. Отже, охолодна рідина, яка використовується в невеликих системах, повинна бути більш стійкою до забруднення металевою стружкою, залишками олії та іншими матеріалами. Не тільки тип охолоджуючої рідини відіграє роль у продовженні терміну служби вашої охолоджуючої рідини, але й правильне поводження з охолоджувальною рідиною стає ще важливішим.
Концентрація охолоджувальної рідини

Якщо відповідні рівні концентрації рідини, що охолоджує, не підтримуються, може виникнути кілька проблем. Найпоширеніша проблема – низька концентрація. Якщо концентрація рідини, що охолоджує, нижче мінімального коефіцієнта, встановленого постачальником рідини, що охолоджує, існує ризик:

- Корозія верстатів та деталей

- Скорочення терміну служби інструменту

- Бактеріальне зростання


З іншого боку, якщо концентрація рідини, що охолоджує, занадто висока, це призводить до:

- Найменша теплопередача

- Піноутворення

- Зменшене мастило

- Відпрацьований концентрат

- Утворення нагару, що скорочує термін служби інструменту

- Фарбування машин та оброблюваних деталей

- Токсичність (подразнення шкіри)


На початку кожного дня охолодну рідину слід перевіряти на підтримку прийнятного рівня концентрації. Ручні рефрактометри – відмінний спосіб перевірити концентрацію охолоджувальної та шліфувальної рідини, щоб підтримувати щоденний контроль рівнів концентрації. Концентрація охолоджуючої рідини машин може змінюватися на 5-20% щодня через випаровування, розбризкування, запітніння та винесення. Ведення щоденного журналу рівнів концентрації кожної машини дозволяє зрозуміти, як працює система і наскільки рівні концентрації змінюються день у день.


Вибираючи правильну охолоджувальну рідину для типу верстата та оброблюваних металів, а також підтримуючи рівні концентрації, ви продовжуєте термін служби охолоджуючої рідини, інструментів та вашого верстата.